Przeskocz do treści

Leasing na wyposażenie magazynu

Finansowanie przez leasing

Od kilkunastu już lat w Polsce działają firmy leasingowe, które każdego roku notują rekordowe wpływy do portfeli leasingowych. Dlatego też coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na pozyskanie środków trwałych w taki właśnie sposób. Nie obciąża się firmy jednorazową dużą wypłatą, która może narazić ja na utratę płynności finansowej. Trzeba jednak pamiętać, że jest to długoterminowe zobowiązanie i niezbędna będzie analiza możliwości finansowych firmy w kontekście następnych minimum dwóch lat, aby w trakcie trwania umowy nie okazało się, że po prostu nie ma pieniędzy na spłaty ratalne. W leasing można wziąć wszystko, co niezbędne – regały półkowe lub paletowe, maszyny i urządzenia a nawet sam magazyn i nieruchomości.

Jakie regały wybrać

Z pewnością bardzo wielu przedsiębiorców, którzy dopiero planują otwieranie swojego magazynu zastanawia się, jaki rodzaj regałów magazynowych będzie najbardziej optymalny. Jeśli więc w magazynie mają być składowane pojedyncze, niespaletyzowane towary o różnych rozmiarach i wagach to najlepsze będą regały półkowe. Dodatkowo trzeba także wspomnieć o tym, że regały te mają bardzo rozwinięty segment dostępnych dodatków i modyfikacji. Producenci cały czas wyprzedzają się chcąc zaoferować jak najlepsze konfiguracje, które pozwolą spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagającego klienta. Dodatkowo, nawet jeśli nie prowadzi się magazynu to regały półkowe mogą okazać się bardzo atrakcyjnym wyjściem. Bardzo często zakupuje się je do archiwów, bibliotek, sklepów, czy warsztatów samochodowych.

Regały paletowe

Jeśli jednak magazyn ma służyć do przechowywania towarów spaletyzowanych to bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie w tym przypadku wybór regałów paletowych, które zostały właśnie do tego stworzone. Zwykle stosowane są one w dużych magazynach i w magazynach wysokiego składowania, gdzie we współpracy z układnicami pozwalają na bezpieczne składowanie towarów na wysokościach. Oczywiście nie oznacza to, że nie można na nich składować pojedynczych towarów. Po prostu nie będą one tak wydajne, bezpieczne i dobre, jak regały półkowe. Jak widać, same regały magazynowe wymagają analizy, a dodatkowo trzeba pamiętać o logistyce na terenie magazynu i pozostałych maszynach, urządzeniach i systemach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + ten =